OBVESTILO ZA OBČANE OBČINE KANAL!
Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje razglaša od 25.6.2019 dalje veliko požarno ogroženost naravnega okolja na območju nekaterih občin na Primorskem, med njimi tudi Občina Kanal ob Soči. Razglas velja do preklica.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Razlitje nafte v Desklah

PGD Kanal - Razlitje nafte v DesklahV petek, 21. julija 2017 smo bili gasilci PGD Kanal klicani na pomoč pri razlitju nafte v Desklah, ko je tujemu državljanu izteklo nekaj litrov nafte po parkirišču. Gasilca sta izvozila s GCGP-1.

Po prihodu na kraj dododka sta nevtralizirala razlito tekočino ter očistila del parkirišča.

PGD Kanal obvešča, da bo tajništvo društva zaprto med 26.6.2019 in 9.7.2019. Za kakršnekoli informacije v tem času lahko kontaktirate predsednika društva Tomaža Mugerlija na GSM 041-594-489.