Postavitev jezu za zajezitev nevarnih snovi

Oktober - mesec požarne varnosti smo pričeli z operativnimi vajami, na katerih smo obnovili znanje s postavitvijo jezu, ki služi zajemanju nevarnih snovi ob morebitnih nesrečah. Tako smo v soboto, 7.10.2017 v popoldanskih urah, najprej obnovili teoretično znanje s področja algoritmov aktiviranja terveč o novici

Vrvna tehnika pri PGD Šempeter

Tudi konec septembra smo poskrbeli za izobraževanje operativne enote. Tako smo se 29.9. udeležili vaj v vrvni tehniki pri kolegih iz Šempetra pri Gorici, še pred tem smo prejeli klic o požaru v naravi, k sreči pa posredovanje ni bilo potrebno.

Na vaji vrvne tehnike smo se najprejveč o novici

Tekmovanje s terenskimi vozili v Postojni

Prostovoljno gasilsko društvo Kanal se je udeležilo 17. tekmovanja s terenskimi vozili v Postojni. Tekmovanje je potekalo v soboto, 3. junija 2017 v organizaciji PGD Postojna. Tekmovanja smo se udeležili drugič zapored.

Letošnji reli je potekal po novi trasi, pa tudi z drugimi vajamiveč o novici

Statistika intervencij 2016

Leto 2016 je bilo za gasilce PGD Kanal, na področju posredovanja na intervencijah zelo aktivno leto. V letu 2016 smo imeli osemintrideset (38) posredovanj na različne dogodke, kar je nad povprečno v zadnjem desetletju. V povprečju zadnjih petnajst let smo posredovali šestindvajsetkrat (26) naveč o novici

Vaja Salonit 2016

V soboto, 15. oktobra 2016 smo se gasilci PGD Kanal udeležili napovedane vaje z naslovom "Vaja Salonit 2016". Vajo so organizirali poklicni kolegi iz JZGRD Nova Gorica. Na vaji so sodelovala vsa gasilska društva - članice Gasilske zveze Goriške in zveze Nova Gorica - Šempeter.več o novici

OBVESTILO O ZAPRTJU CEST

1. RODEŽ (pred križiščem za Anhovo): od 22.11. dalje poteka sanacija (širjenje) cestišča v Rodežu. Dela bodo potekala predvidoma do 29.11.2017. Promet poteka izmenično enosmerno, urejeno s semaforji. V primeru intervencije južneje od Rodeža, uporabite obvoz skozi družbo Salonit Anhovo. Pred izvozom pokličite na telefonsko številko, ki se nahaja v vozilu oz. komandnem pultu.
2. GLOBNO: od 4.9.2017 pa do predvidoma 20.12.2017 bo zaradi izgradnje kanalizacije in pločnika polovična zapora. Usmerjanje je urejeno s semaforji.