OBVESTILO ZA OBČANE OBČINE KANAL!
Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje razglaša od 25.6.2019 dalje veliko požarno ogroženost naravnega okolja na območju nekaterih občin na Primorskem, med njimi tudi Občina Kanal ob Soči. Razglas velja do preklica.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Vaja GOex2019 v Gorici (Italija)

V soboto, 23. marca 2019, so se štirje naši člani pridružili PGD Šempeter pri Gorici in sodelovali na vajah, ki so potekale v organizaciji Civilne zaščite Gorica (Italija).več o novici

Statistika intervencij 2018

Leto 2018 je bilo za gasilce PGD Kanal, na področju posredovanja na intervencijah manj aktivno leto kot leta poprej. V letu 2018 smo posredovali na osemnajstih (18) intervencijah, kar je pod povprečjem v zadnjem desetletju. Nazadnje smo imeli tako malo intervencij leta 2008, ko je bilo 16več o novici

Udeležba na vaji množična nesreča

V letošnjem planu vaj, pod okriljem JZGRD Nova Gorica, je bila vaja na temo prometna nesreča. Vaja se je izvedla v treh sklopih in sicer: 20.10.2018 posvet (vseh služb) in štabne vaje, 27.10.2018 pa  zaključna vaja za društva v GZ Goriške in GZ Nova Gorica – Šempeter.

V soboto, 27. oktobraveč o novici

Statistika intervencij 2017

Leto 2017 je bilo za gasilce PGD Kanal na področju posredovanja na intervencijah zelo aktivno leto. Posredovali smo kar na 41 intervencijah. V povprečju zadnjih petnajst let smo posredovali sedemindvajsetkrat na leto(27), zadnjih deset let devetindvajsetkrat (29) na leto, če gledamo pa na obdobjeveč o novici

Vaja Požar bolnišnice 2017

V soboto, 21. oktobra 2017 je potekala velika enodnevna vaja "Požar bolnišnice 2017" v Šempetru pri Novi Gorici. Vajo sta pripravila štab Civilne zaščite občine Šempeter-Vrtojba in JZGRD Nova Gorica.

Predpostavka vaje je bila, da je v sedmem nadstropjuveč o novici

PGD Kanal obvešča, da bo tajništvo društva zaprto med 26.6.2019 in 9.7.2019. Za kakršnekoli informacije v tem času lahko kontaktirate predsednika društva Tomaža Mugerlija na GSM 041-594-489.