OBVESTILO

Zaradi splošnih zdravstvenih razmer po Sloveniji s koronavirusom odpade oz. se prestavi za nedoločen čas občni zbor članov in mladine in vse vaje mladine. Za nove datume vas bomo obvestili.

Z dnem 20. marec 2020 začne veljati velika požarna ogroženost naravnega okolja na območju celotne države. Razglas ne velja za območja s snežno odejo.
Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Statistika intervencij v letu 2019

Leto 2019 je bilo za gasilce PGD Kanal, na področju posredovanja na intervencijah nekoliko bolj aktivno leto, kot leto poprej. V letu 2019 smo posredovali na štiriintridesetih (34) intervencijah različnih dogodkov, kar je nadpovprečno v zadnjem desetletju. V povprečju zadnjih petnajst let, smoveč o novici

Vaja v Domu upokojencev Tolmin

V petek, 25.10.2019, smo se udeležili gasilske vaje v Domu upokojencev Tolmin, katera je potekala v organizaciji Gasilske zveze Tolmin.

S posadko sedmih ljudi in vozilom GCGP-1 smo se odpravili v Tolmin na zbirno mesto pri gasilskemu domu. Tam smo po aktiviranju odhiteli do doma upokojencev. Naveč o novici

Požarno varovanje 8. relija Nova Gorica 2019

Letošnji osmi dvodnevni reli Nova Gorica je potekal v petek, 20. in v soboto, 21. septembra 2019. Prostovoljno gasilsko društvo Kanal je tudi letos požarno varovalo to avtomobilistično prireditev. Dogodek je potekal v občinah Nova Gorica, Kanal in Brda.

Hitrostne preizkušnje so v občini Kanalveč o novici

Vaje operative

V soboto, 8. junija 2019 se je prvič letos zbrala operativa PGD Kanal. Tema tokratnih vaj je bila spoznavanje in rokovanje z opremo v vozilu GCGP-1. Poveljnik je prisotnim pokazal in razkazal opremo v vozilu. Po končanem ogledu je sledila kratka vaja z IDA, preiskovanjem prostorov ter iznosomveč o novici

Vaja GOex2019 v Gorici (Italija)

V soboto, 23. marca 2019, so se štirje naši člani pridružili PGD Šempeter pri Gorici in sodelovali na vajah, ki so potekale v organizaciji Civilne zaščite Gorica (Italija).

Pričetek dogodka "Esercitazine" je bil ob 7.00 na zbirnem mestu pri stavbi od civilne zaščite v Gorici. Približno ob 10. uriveč o novici