OBVESTILO ZA OBČANE OBČINE KANAL!
Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje razglaša od 25.6.2019 dalje veliko požarno ogroženost naravnega okolja na območju nekaterih občin na Primorskem, med njimi tudi Občina Kanal ob Soči. Razglas velja do preklica.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Aktiviran požarni javljalnik ČHE Avče

PGD Kanal - Požarni alarm ČHE AvčeV ponedeljek, 24. julija 2017 nas je na noge spravil poziv. V sporočilu iz regijskega centra za obveščanje je pisalo, da se je sprožil alarm za požar pri generatorju v črpališču elektrarne (ČHE) v Avčah. Gasilci PGD Kanal smo takoj izvozili s GCGP-1.

Takoj za tem smo izvozili še z AC in PV-1. Na kraj dogodka smo prišli kot prva enota. Gasilci so vstopili opremljeni z IDA in termo kamero ter si ogledali prostor. Pri ogledu niso opazili nič posebnega. Že pred našim prihodom je sistem požarnega varovanja aktiviral mešanico varovalnega plina, ki je napolnil neprodušen prostor, da ne bi prišlo do morebitnega vžiga oz. širjenja požara. Po prihodu poklicnih kolegov iz JZGRD Nova Gorica smo si prostor še enkrat ogledali in kasneje zaključili z intervencijo. Na intervenciji so bili še gasilci iz PGD Avče.

PGD Kanal obvešča, da bo tajništvo društva zaprto med 26.6.2019 in 9.7.2019. Za kakršnekoli informacije v tem času lahko kontaktirate predsednika društva Tomaža Mugerlija na GSM 041-594-489.