OBVESTILO ZA OBČANE OBČINE KANAL!
Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje razglaša od 25.6.2019 dalje veliko požarno ogroženost naravnega okolja na območju nekaterih občin na Primorskem, med njimi tudi Občina Kanal ob Soči. Razglas velja do preklica.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Občinska orientacija

V soboto, 13. aprila 2019 se je v Bukovici odvijala občinska orientacija gasilske mladine v organizaciji GZ Goriške. Tokratno tekmovanje je gostilo PGD Renče – Vogrsko.več o novici

Zbor gasilske mladine 2019

Kot zadnjih nekaj let, smo tudi letos priredili zbor gasilske mladine Prostovoljnega  gasilskega društva Kanal. Zbor je potekal 8. marca 2019 z začetkom ob 18h.

Od mladih vpisanih v naše društvo se je zbora udeležilo 12 članov. Pogovori so potekali o raznih temah zanimivihveč o novici

Kviz gasilske mladine v Kanalu

V soboto, 3. februarja 2018 je v prostorih Prostovoljnega gasilskega društva Kanal potekal občinski kviz Gasilske zveze Goriške. Tekmovalo se je v treh starostnih kategorijah, nastopilo je 22 ekip iz štirih društev. PGD Kanal je na tekmovanju sodeloval s šestimi ekipami, v vseh starostnihveč o novici

Regijska orientacija v Črnem vrhu

V soboto, 2. septembra 2019 je na Črnem vrhu nad Idrijo potekala regijska orientacija za gasilsko mladino. Prostovoljno gasilsko društvo Kanal je nastopilo s tremi ekipami, z dvema ekipama mladicev in ekipo pripravnikov.

Sami nastopi so potekali v oblačnem in deževnem vremenu, kar jeveč o novici

Občinska orientacija v Panovcu

V soboto, 17. junija 2017 se je v Novi Gorici odvijala občinska orientacija gasilske mladine v organizaciji GZ Nova Gorica - Šempeter. Orientacije se je udeležilo pet ekip PGD Kanal, in sicer po dve pionirski in mladinski ter ekipa pripravnikov. Sama trasa je potekala po parku Panovec.

Vseveč o novici

PGD Kanal obvešča, da bo tajništvo društva zaprto med 26.6.2019 in 9.7.2019. Za kakršnekoli informacije v tem času lahko kontaktirate predsednika društva Tomaža Mugerlija na GSM 041-594-489.