OBVESTILO O RAZGLAŠENI VELIKI POŽARNI OGROŽENOSTI NARAVNEGA OKOLJA

Na podlagi 8. člena Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju (Uradni list RS, št. 20/14), Uprava RS za zaščito in reševanje razglaša veliko požarno ogroženost naravnega okolja od 17. julija 2024 na območju občin: Koper, Izola, Piran, Ankaran, Ilirska Bistrica, Pivka, Postojna, Sežana, Divača, Hrpelje-Kozina, Komen, Vipava, Ajdovščina, Nova Gorica, Kanal, Brda, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Šempeter-Vrtojba. Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti na območju navedenih občin je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Čiščenje najlepše vedute Kanala

PGD KanalProstovoljno gasilsko društvo Kanal je bila zaupana naloga čiščenja skal pod mostom v Kanalu. Skupaj s člani Mladinskega kluba Kanal (MKK) smo v soboto, 24. julija 2021 očistili delček zaraščenega mostu ter obe nabrežini (po skalah) pod mostom ter tako naredili nekaj dobrega za kraj - Kanal.

Ob tej priložnosti bi se zahvalili MKK-ju za pomoč pri čiščenju.

Galerija slik.

Vreme Windy SPIN POŽARNA OGROŽENOST

Izpolnite zahtevek za namenitev dela dohodnine in nam namenite 1,0% le-te. Takšna donacija vas nič ne stane, saj gre ta odstotek sicer v državni proračun.
Navodila za aplikacijo eDavki (Android in IOS).