OBVESTILO O RAZGLAŠENI VELIKI POŽARNI OGROŽENOSTI NARAVNEGA OKOLJA

Na podlagi 8. člena Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju (Uradni list RS, št. 20/14), Uprava RS za zaščito in reševanje razglaša veliko požarno ogroženost naravnega okolja od 17. julija 2024 na območju občin: Koper, Izola, Piran, Ankaran, Ilirska Bistrica, Pivka, Postojna, Sežana, Divača, Hrpelje-Kozina, Komen, Vipava, Ajdovščina, Nova Gorica, Kanal, Brda, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Šempeter-Vrtojba. Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti na območju navedenih občin je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Občinsko in regijsko tekmovanje z MB (suha vaja)

PGD Kanal - Občinsko tekmovanje Lokavec 2019Prostovoljno gasilsko društvo Kanal se je dne 25. maja 2019 udeležilo občinskega tekmovanja GZ Goriške v športnem parku v Lokavcu. Tam sta naše društvo zastopali dve ekipi, člani in članice B. Tekmovanje za članske vrste je bilo sestavljeno iz treh vaj, prva vaja je bila vaja z motorno brizgalno (suha izvedba), druga štafeta in tretja pa razvrščanje.

Obema ekipama sta uspešno opravili z nastopi in se uspelo uvrstiti na regijsko tekmovanje. Člani B so dosegli 1. mesto in članice B pa 2. mesto. Regijsko tekmovanje je potekalo teden dni kasneje, in sicer v soboto, 1. junija 2019 na športnem stadionu v Ajdovščini. Med številčnejšo konkurenco je ekipa članov B dosegla 3. mesto in članice B pa odlično 2. mesto. Obema ekipama se je uspelo uvrstiti na državno tekmovanje, ki bo prihodnje leto.

Galerija slik s tekmovanja

Vreme Windy SPIN POŽARNA OGROŽENOST

Izpolnite zahtevek za namenitev dela dohodnine in nam namenite 1,0% le-te. Takšna donacija vas nič ne stane, saj gre ta odstotek sicer v državni proračun.
Navodila za aplikacijo eDavki (Android in IOS).