OBVESTILO

Zaradi splošnih zdravstvenih razmer po Sloveniji s koronavirusom odpade oz. se prestavi za nedoločen čas občni zbor članov in mladine in vse vaje mladine. Za nove datume vas bomo obvestili.

Z dnem 20. marec 2020 začne veljati velika požarna ogroženost naravnega okolja na območju celotne države. Razglas ne velja za območja s snežno odejo.
Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

POSVET MENTORJEV MLADINE ZREČE 2020

Letos sva se dve članici PGD Kanal udeležili posveta mentorjev mladine v organizaciji Gasilske zveze Slovenije, ki je potekal 17. in 18. januarja 2020 v Zrečah.

Seminar je bil dvodnevni. Prvi dan smo poslušali predavanje na temo delo z otroki po društvih, po večerji pa se nam je v družabnem večeru predstavila še Dolenjska gasilska regija. Drugi dan smo se razdelili po skupinah in smo skozi delavnice obdelali različne teme kot so bile gasilska brigada, odnosi med ljudmi in velike zgodbe na malem odru. Na koncu pa smo se seznanili še z novostmi, s katerimi se bomo srečali pri organizaciji gasilskega kviza in orientacije.