OBVESTILO ZA OBČANE OBČINE KANAL!
Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje razglaša od 25.6.2019 dalje veliko požarno ogroženost naravnega okolja na območju nekaterih občin na Primorskem, med njimi tudi Občina Kanal ob Soči. Razglas velja do preklica.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Dnevi zaščite in reševanja v Murski Soboti

PGD KanalČlani Prostovoljnega gasilskega društva Kanal so se udeležili Bogatajevih dnevov zaščite in reševanja, ki so potekali od 8. do 10. junija v Murski Soboti. Naši člani so se udeležili prireditve v petek, 9. junija 2017. Namen obiska je bil, da se naveže stike do potencialnih dobaviteljev opreme in seznani z raznimi novostmi, ki bi lahko koristile operativnemu delu društva.

Dnevi zaščite in reševanja so največja prireditev v Sloveniji, kjer se predstavljajo enote Civilne zaščite, različne reševalne službe ter sistem varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami na sploh. Že od leta 2005 jih vsako drugo leto organizira Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje v sodelovanju z lokalno skupnostjo. Tokratni dnevi zaščite in reševanja so že šesti po vrsti, vendar so prvič poimenovani po nekdanjem dolgoletnem poveljniku Civilne zaščite Republike Slovenije Miranu Bogataju.

Slike: Dnevi zaščite in reševanja, Murska Sobota 2017

PGD Kanal obvešča, da bo tajništvo društva zaprto med 26.6.2019 in 9.7.2019. Za kakršnekoli informacije v tem času lahko kontaktirate predsednika društva Tomaža Mugerlija na GSM 041-594-489.