Vrvna tehnika pri PGD Šempeter

PGD Kanal - Vrvna tehnika s PGD ŠempeterTudi konec septembra smo poskrbeli za izobraževanje operativne enote. Tako smo se 29.9. udeležili vaj v vrvni tehniki pri kolegih iz Šempetra pri Gorici, še pred tem smo prejeli klic o požaru v naravi, k sreči pa posredovanje ni bilo potrebno.

Na vaji vrvne tehnike smo se najprej spoznali z opremo, ki je potrebna za tovrstna posredovanja. Nakar smo pod budnim očesom izkušenih članov ekipe opravili začetne korake po vrvi navzgor ter spust, obenem pa smo se dogovorili, da bomo znanje nadgrajevali s skupnimi vajami na terenu. Ob tem bi se članom ekipe PGD Šempeter zahvalili za njihov čas.