Vrvna tehnika pri PGD Šempeter

PGD Kanal - Vrvna tehnika s PGD ŠempeterTudi konec septembra smo poskrbeli za izobraževanje operativne enote. Tako smo se 29.9. udeležili vaj v vrvni tehniki pri kolegih iz Šempetra pri Gorici, še pred tem smo prejeli klic o požaru v naravi, k sreči pa posredovanje ni bilo potrebno.

Na vaji vrvne tehnike smo se najprej spoznali z opremo, ki je potrebna za tovrstna posredovanja. Nakar smo pod budnim očesom izkušenih članov ekipe opravili začetne korake po vrvi navzgor ter spust, obenem pa smo se dogovorili, da bomo znanje nadgrajevali s skupnimi vajami na terenu. Ob tem bi se članom ekipe PGD Šempeter zahvalili za njihov čas.

OBVESTILO!

Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje je z današnjim dnem (22.2.2019) razglasila veliko požarno ogroženost v nekaterih občinah, med njimi je tudi občina Kanal. Ukrep velja od 23.2. dalje pa do preklica. Z dnem 25.2. pa velja ukrep na celotnem področju Slovenije (kjer ni snežne podlage). V tem času je prepovedano kurjenje in ostala dela, ki bi povzročila požar.

Podrobneje na spodnji povezavi: