Vrvna tehnika pri PGD Šempeter

PGD Kanal - Vrvna tehnika s PGD ŠempeterTudi konec septembra smo poskrbeli za izobraževanje operativne enote. Tako smo se 29.9. udeležili vaj v vrvni tehniki pri kolegih iz Šempetra pri Gorici, še pred tem smo prejeli klic o požaru v naravi, k sreči pa posredovanje ni bilo potrebno.

Na vaji vrvne tehnike smo se najprej spoznali z opremo, ki je potrebna za tovrstna posredovanja. Nakar smo pod budnim očesom izkušenih članov ekipe opravili začetne korake po vrvi navzgor ter spust, obenem pa smo se dogovorili, da bomo znanje nadgrajevali s skupnimi vajami na terenu. Ob tem bi se članom ekipe PGD Šempeter zahvalili za njihov čas.

OBVESTILO O ZAPRTJU CEST

1. RODEŽ (pred križiščem za Anhovo): od 22.11. dalje poteka sanacija (širjenje) cestišča v Rodežu. Dela bodo potekala predvidoma do 29.11.2017. Promet poteka izmenično enosmerno, urejeno s semaforji. V primeru intervencije južneje od Rodeža, uporabite obvoz skozi družbo Salonit Anhovo. Pred izvozom pokličite na telefonsko številko, ki se nahaja v vozilu oz. komandnem pultu.
2. GLOBNO: od 4.9.2017 pa do predvidoma 20.12.2017 bo zaradi izgradnje kanalizacije in pločnika polovična zapora. Usmerjanje je urejeno s semaforji.